Tui Na Masaż Meridanów

Masaż Tui Na ma wpływ na całkowitą równowagę przepływu energii Qi przez organizm, umysł i ducha.
W medycynie chińskiej ciało, umysł i duch są nierozłączne i wzajemnie od siebie zależne.

Celem masażu jest przywrócenie i podtrzymanie ogólnego zdrowia poprzez pozbycie się głównej przyczyny dysharmonii.

Qi przepływa przez ciało poprzez Meridiany, których nie można zobaczyć, tak jak nie można zobaczyć samej “Qi”. Meridiany umieszczone są w precyzyjnych liniach w całym ciele i każdy meridian przypisany jest do konkretnego organu. Przebieg Meridianów został dokładnie opisany 4000 lat temu (w pracy terapeutycznej skupiamy się na 12 parach meridianów regularnych, ośmiu meridianach nadzwyczajnych oraz na punktach “Shu” zlokalizowanych wzdłuż kręgosłupa. 

PRZEBIEG: Masaż Tui Na  to nie tylko całościowy masaż ciała ale także praca z energią. Zabieg rozpoczynamy od opracowania pleców i wszystkich “zaworów bezpieczeństwa” określanych jako punkty “Shu” położnych na prostowniku grzbietu. Następnie masujemy kończyny dolne i przechodzimy do mobilizacji stawów biodrowych, kolanowych i stawu skokowego.
Kolejny etap to masaż klatki piersiowej (mostek), brzucha, szyi, twarzy, głowy oraz kończyn górnych i dolnych.
Oprócz rozmasowywania Meridanów znaczna część pracy poświęcona jest konkretnym punktom akupunkturowym w ciele, gdzie w zależności od potrzeb stosujemy: harmonizację  “BU Xie”, tonifikację “Bu” lub dyspersję “Xie”.
W celu osiągnięcia dobrego efektu terapeutycznego zalecamy serię od 7 do 10 masaży.
Pełen masaż trwa ok 90 minut.
Gabinet Masażu i terapii Naturalnych „Naturalnie na Zdrowie” jako pierwszy w Wągrowcu zaoferował masaż chiński Tui Na dla dorosłych oraz dzieci. Nauka masażu Tui była zgłebiana na kursie prowadzonym przez Instytut Medycyny Chińskiej w Krakowie. Kurs był prowadzony przez lekarza medycyny chińskiej z wieloletnim doświadczeniem. 

Tui Na Pediatryczna

Dzieciństwo to faza, kiedy energia życiowa Qi dojrzewa, stabilizuje się i bardzo łatwo ulega zaburzeniu.

Większość dzieci rodzi się z fizjologicznym niedoborem
Qi Śledziony, Płuc i Nerek.
Qi Nerek nie jest zazwyczaj w pełni ustabilizowana, a jej zmienność wynika z dynamicznego procesu dojrzewania.

Warto profilaktycznie wzmacniać najważniejsze organy dziecka aby w przyszłości mogło cieszyć się dobrym zdrowiem i silnym organizmem.

PRZEBIEG: Główny obszar masażu to dłonie, przedramiona, klatka piersiowa, twarz, głowa i plecy. Zgodnie z zasadą przepływu energii zabieg zaczynamy pracując u chłopców na lewej kończynie, a u dziewczynek na prawej. Tui Na pediatryczna wskazana jest dla dzieci od 5 do 8 roku życia. W późniejszym okresie stosujemy techniki mieszane z Tui Na dla dorosłych.