Naturalne Kosmetyki firmy Mokosh już w naszej ofercie !!!

person Napisany przez: P. Kowalski / mokosh.pl/strona/kosmetyki-naturalne list In: Naturalne Kosmetyki -Naturalnie Na Zdrowie On: comment Komentarze: 0 favorite Odwiedzin: 207

Miło jest nam poinformować, że Nasz Gabinet Masażu właśnie rozpoczął współpracę z firmą Mokosh dzięki czemu nasze zabiegi wzbogacone są o naturalne kosmetyki najwyższej jakości. Zapraszamy serdecznie na masaż twarzy KOBIDO z wykorzystaniem wygładzającego kremu do twarzy Figa 60 ml  Oferta kosmetyków jest dostępna w naszym sklepie tutaj  Mokosh kosmetyki Serdecznie Zapraszamy

Nazwa firmy pochodzi od starosłowiańskiej Mokosz, bogini ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności, która w pradawnych wierzeniach opiekowała się plonami i kobietami. Mokosh korzysta z jej darów tworząc receptury swoich kosmetyków. Do ich produkcji używane są jedynie starannie wyselekcjonowane, w większości organiczne surowce o potwierdzonym działaniu. 

Żyjąc w świecie zdominowanym przez syntetyczne, sztuczne produkty, gdzie na każdym kroku mamy styczność z nieorganicznymi składnikami chemicznymi, coraz częściej potrzebujemy kontaktu z przyrodą i poszukujemy naturalnych form pielęgnacji i kosmetyków.

Wartości Mokosh

SZACUNEK DO SIEBIE I INNYCH

 

Szanujmy siebie, swoje ciało i umysł. Niech przejawia się to w codziennym działaniu, dbaniu o skórę, kondycję, samopoczucie. Miejmy czas dla siebie. Wystarczy 15 minut przeznaczone na wieczorny rytuał, pielęgnację, kąpiel, relaks. Szanujmy też innych, ich odrębność, odmienne zdanie i potrzeby – to pozwoli żyć w harmonii. Mokosh szanuje swoich Klientów, oferując im jedynie produkty najwyższej jakości, przekazując na ich temat wyczerpujące informacje, dbając o jak najwyższy poziom obsługi.

 

 

 

100% W DZIAŁANIU I W PRODUKTACH

 

Mokosh robi wszystko na 100%. Nasze produkty bazowe do rytuałów nie zawierają dodatkowych, niepotrzebnych składników, nie są rozcieńczane. Oleje, sole, glinki, błoto, olejki eteryczne na opakowaniach są oznaczone: „100%”, co oznacza, że mają maksymalne stężenie i nie zawierają sztucznych dodatków, konserwantów, wypełniaczy. Produkty z serii „Mokosh linie” zawierają najwyższej jakości surowce. Oleje, hydrolaty i olejki eteryczne oferujemy w najwyższej jakości butelkach farmaceutycznych z ciemnego szkła. Nie idziemy na kompromisy, proponujemy tylko takie kosmetyki, których sami używamy i jesteśmy na 100% pewni ich skuteczności.

 

 

 

POSZUKIWANIE WARTOŚCIOWYCH ROZWIĄZAŃ I POŁĄCZEŃ

 

Nieustannie poszukujemy nowych, wartościowych surowców, które mogłyby zachwycić naszych Klientów skutecznością działania. Szukamy nowych sposobów łączenia produktów w rytuały. Docieramy także do starych receptur, zapomnianych sposobów pielęgnacji, które były popularne kilka stuleci temu. W Mokosh pracują profesjonalni kosmetolodzy, naukowcy, którzy z powodzeniem łączą tradycyjną wiedzę o pielęgnacji z nowoczesnymi badaniami.

 

Warto wiedzieć......

Decydując się na zakup kosmetyku naturalnego lub organicznego musimy wiedzieć, że niestety nie każdy produkt, który w nazwie lub na opakowaniu ma umieszczone hasło „kosmetyk naturalny” lub korzysta z przedrostków „bio” czy „eko” w istocie jest produktem naturalnym. 

Kosmetyki naturalne (np. naturalny krem do twarzy) powinny być stworzone w oparciu o listę wytycznych, które zostały ujęte w dyrektywach lub opiniach organizacji ekologicznych. Komponując receptury produktów Mokosh bazowaliśmy na powszechnie przyjętych standardach COSMOS (Cosmetics Organic Standard). W myśl tych zasad kosmetyk naturalny:

- powinien zawierać w swoim składzie minimum 95% surowców pochodzenia naturalnego (minerały, składniki roślinne lub zwierzęce, takie jak np. wosk pszczeli lub lanolina)

- powinien być zapakowany w opakowania przyjazne środowisku, podlegające recyklingowi i łatwe do ponownego przetworzenia

- proces produkcji kosmetyku naturalnego powinien być przyjazny środowisku (obejmujący niskie zużycie energii i mniejsze wytwarzanie odpadów i ścieków), a także powinien utrzymać cenne właściwości wykorzystywanych naturalnych surowców

- może zawierać jedynie ściśle określone, tzw. identyczne z naturalnymi konserwanty, np. kwas benzoesowy, kwas sorbowy, alkohol benzylowy, kwas dehydrooctowy; te substancje występują także w środowisku naturalnym, np. w owocach 

- może być także konserwowany witaminą E, która ma dodatkowe właściwości antyoksydacyjne

Kosmetyk naturalny absolutnie nie może:

- zawierać składników testowanych na zwierzętach; finalnie gotowy produkt też nie może być testowany na zwierzętach

- zawierać organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) i ich pochodnych

- zawierać nanocząsteczek o wymiarze mniejszym niż 100 nm

- zawierać pochodnych ropy naftowej, np. wazeliny, parafiny lub silikonu

- zawierać emulgatorów typu PEG 

- zawierać chemicznych konserwantów, takich jak parabeny czy formaldehydy

- zawierać syntetycznych detergentów typu SLS i SLES

- być pakowany do opakowań zawierających w swoim składzie PVC lub piankę polistyrenową oraz materiały produkowane z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Pamiętaj kosmetyki naturalne Mokosh to: - kosmetyki bez parabenów - kosmetyki bio - kosmetyki organiczne.

Źródło: https://mokosh.pl/strona/kosmetyki-naturalne

 

 

Komentarze

Nie ma żadnych komentarzy do tego postu

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password