Zdrowie po infekcjach oraz Covid 19

Powikłania i dolegliwości po infekcjach oraz po Sars Cov-2 (covid19)
Mgła mózgowa, kłopoty z pamięcią, koncentracją, stany depresyjne, bezsenność, utrata węchu i smaku, zespół przewlekłego zmęczenia, ból stawów i mięśni oraz przewlekły stan zapalny…..to oczywiście tylko część skutków choroby, która dotknęła prawie wszystkich w ostatnich latach.  Covid 19 czyli ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-COV 2 nie jest zwykłą infekcją.
Powrót do pełnego zdrowia po tej chorobie wymaga czasu, zaangażowania, wytrwałości w odbudowywaniu pełnej sprawności organizmu. Bazując na drukowanych publikacjach polecamy suplementy diety, które mogą wspomóc leczenie i powrót do pełnego zdrowia. Stosowanie suplementów zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem*.
Profilaktyka staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Witamina D3 to absolutna podstawa suplementacji zarówno w czasie profilaktycznego przyjmowania, w samej okresie infekcji, jak i po chorobie. Dawka witaminy D3 powinna być dostosowana do wieku i zdrowia osoby przyjmującej.

Do profilaktycznych suplementów zaliczamy takie produkty jak:
-ADEK + Omega3,
-Kwercetyna +Czarnuszka +Czosnek
-Selen i Cynk przyjmowane osobno,

Rhodiola Rosea- ekstrakt z różeńca górskiego.
Skład chemiczny: flawonoidy, kwasy fenolowe, kwasy organiczne, garbniki, cukry, antocyjany, mikroelementy takie jak selen, chrom, bar, mangam, miedź. 
Różeniec Górski uodparnia organizm na czynniki stresogenne, minimalizuje skutki niedotlenienia mózgu i serca. Pobudza percepcję i przyczynia się do poprawy stanu umysłu. Rhodiola bardzo dobrze sprawdza się również w łagodzeniu skutków depresji. Wycisza i minimalizuje lęki oraz hamuje okresowe wahania nastroju.

Wąkrota Azjatycka - Gotu Kola -  (Hydrocotyle asiatica) w starożytnych Chinach określana była jako “ Eliksir życia”.
Skład Chemiczny: kwasy trójterpenowe (azjadkowy, madekasowy, terminalowy, saponiny, kwas baminowy, cenelowy, olejki eteryczne -kariofilen, flawonoidy, polisacharydy, sterole.
Jest to naturalna pomoc w przypadku utraty węchu i smaku w wyniku Sar Cov-2. W medycynie ajurwedyjskiej wykorzystywana jest od ponad 3000 lat. Gotu Kola wspomaga proces regeneracji aksonów komórek nerwowych czyli Neuronów i chroni je przed toksycznymi czynnikami. Korzystnie wpływa na wydłużenie dendrytów komórek nerwowych -czyli elementu komórki, za pomocą której odbierane są bodźce.  Wąkrota Azjatycka zwiększa wytwarzanie oraz pobudza aktywność neurotrofin i czynnika określanego jako Brain Derived Neurotrophic Faktor. Czynnik BDNF pobudza proces neuroregenreacji,  wspiera tworzenie synaps (komunikacji międzykomórkowej) , wspomaga wzrost ilości neuronów.  Gotu Kola zwiększa ilość przeciwciał i białych ciałek krwi przez co skutecznie pobudza aktywność układu immunologicznego.
Kiedy nie stosować Wąkroty Azjatyckiej:
-nie dłużej niż 6 tygodni,
-nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących,
-nie dla dzieci chorych na padaczkę,
-nie łączyć jednocześnie z lekami przeciwzakrzepowymi,
-nie łączyć z lekami moczopędnymi,
Gotu Kola nie powinna być zażywana wieczorem dlatego, że może zaburzać zasypianie (najlepiej przyjąć suplement do godz. 17.00)
Warto wprowadzić równolegle do terapii Pyłek Kwiatowy. 

Bacopa Drobnolistna ( Bramia Monnieri) -nazywana jako Brahmi lub Jalanimba.
Skład chemiczny: saponiny steroidowe takie jak bakozydy Ai B, alkaloidy, białka, aminokwasy, flawonoidy, fitosterole, kwas betulinowy.
Największa zaleta rośliny to zdolność pobudzania przewodnictwa we włóknach nerwowych co ma wpływ na poprawę funkcji poznawczych. Bakopa drobnolistna  chelatuje czyli wiąże metale ciężkie i usuwa je z organizmu. Regularne suplementowanie Brahmi zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób neurodegeneracyjnych. Ponadto wyciągi z Bakopy wykazują działanie przeciwlękowe, poprawiają nastrój, zmniejszają
Nie zaleca się stosowanie kobietom w ciąży i karmiącym piersią z uwagi na brak badań.Bacopa może wzmacniać działanie leków nasennych zawierających fenotiazynę. Najlepiej stosować w pierwszej połowie dnia.

Masaż i terapie manualne po chorobie. Na podstawie własnych obserwacji pacjentów po Covid-19 mogę polecić:
-Tradycyjny masaż Chiński Tui Na ze szczególnym uwzględnieniem meridianu serca i płuc,
-Refleksoterapię czyli masaż strefowy stóp i dłoni,
-Bańki i moksoterapię w zależności od stanu zdrowia. 

Prezentowany materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Nie stanowi podstawy leczenia czy podejmowania samodzielnych działań leczniczych. Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody będące skutkiem nieodpowiedniego wykorzystania treści, jak również nie daje gwarancji skuteczności i przydatności. Każdy użytkownik, który podejmie jakiekolwiek działania na podstawie prezentowanych materiałów, działa na własną odpowiedzialność. 

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password