Ziołowe ABC

Ziołowe ABC to kategoria gdzie można znaleźć “ziołową apteczkę” niezbędną w każdym zdrowym domu. Sukcesywnie będziemy uzupełniać naszą ofertę w preparaty oparte wyłącznie na naturalnych substancjach roślinnych. Naszym marzeniem i ambicją jest przygotowanie takich preparatów, które sprostają potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów. Postaramy wyposażyć naszą apteczkę w związki takie jak:

Garbniki - najczęściej są to połączenia kwasu galusowego z glukozą. Niszczą bakterie i unieczynniają jady bakteryjne. Garbniki nie są wchłaniane z przewodu pokarmowego. Tanina zawarta w korze dębu jest jednym z najbardziej popularnych garbników. 

Flawonoidy - związki barwne występujące w organach roślin (Flawony i Antocyjany). Flawony mają działanie moczopędne, biorą udział w magazynowaniu witaminy C, obniżają ciśnienie krwi, stanowią enzymy oddechowe, mogą chronić przed promieniowaniem X. Występują w owocach, warzywach, skrzypie, pokrzywie, rucie, kwiatach czarnego bzu.

Antocyjany  -występują w płatkach kwiatów, bulwach, korzeniach i owocach. Pełnią rolę enzymów oddechowych, ułatwiają trawienie, korzystnie wpływają na naczynia włosowate, dezynfekują drogi moczowe. Antocyjany nadają  barwę burakom cukrowym. Można je znaleźć w owocach czarnej porzeczki, wiśni, bzu czarnego. Są naturalnymi - nietoksycznymi barwnikami w przemyśle spożywczym.
Umiejętne stosowanie ziół może pomóc w wielu dolegliwościach i niekiedy zapobiec rozwojowi choroby. Należy jednak pamiętać,  że zioła mają wpływ na metabolizm przyjmowanych leków i pomimo, że nie mają skutków ubocznych to  niekiedy nie powinny być stosowane. Fitoterapia wymaga rozwagi i przemyślanego działania.

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-12 z 20 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password